Kociołki myśliwskie

Informacja

Producenci

  Ostatnio przeglądane

  Kociołek myśliwski 4.5l Zobacz większe

  Kociołek myśliwski 4.5l

  MG629

  Nowy produkt

  Kociołek myśliwski służy do przyrządzania duszonych potraw znanych w Polsce pod nazwą: pieczonek, duszonek lub prażonek. Urządzenie…

  Więcej szczegółów

  147,82 zł brutto

  MG629

  Więcej informacji

  Kociołek myśliwski służy do przyrządzania duszonych potraw znanych w Polsce pod nazwą: pieczonek, duszonek lub prażonek. Urządzenie przeznaczone jest do indywidualnego użytku na ogniskach organizowanych w ogrodach przydomowych i na biwakach. Powierzchnia kociołka pokryta jest warstwą oleju jadalnego. Dzięki systemowi docisku pokrywy, potrawy są szybciej przyrządzane i wymagają mniejszej ilości tłuszczu.

  Przygotowanie pieczonki
  Napełnić zimny kociołek składnikami zgodnie z recepturą. Przy kompozycji składników pieczonki radzimy posłużyć się literaturą kulinarną. Najczęściej do przygotowania pieczonki wykorzystuje się następujące pokrojone składniki:
  WARZYWA: liście kapusty, korzeń marchwi i buraka, nasiona zielonego groszku, róże brokuła i kalafiora, cebulę, bulwy ziemniaków / frytki
  MIĘSO: karkówkę, boczek wędzony, polędwicę wołową, kiełbasę.

  Składniki włożyć warstwami do misy zaczynając od liści kapusty oraz tłuszczu, doprawić solą, pieprzem i przyprawami smakowymi można dodać olej jadalny lub smalec oraz niewielką ilość przegotowanej wody. Sprawdzić czy otwór ujścia pary w pokrywie jest drożny. Nałożyć i uszczelnić pokrywę poprzez pewne, choć niezbyt silne dokręcenie śruby dociskowej. Użycie nadmiernej siły podczas dokręcania może spowodować uszkodzenie żeliwa!
  Ustawić kociołek na płaskim podłożu na zewnątrz budynku. Wokół kociołka ułożyć suche paliwo: drewno, węgiel drzewny lub brykiet i zapalić.
  Kociołek jest fabrycznie nowy, zapakowany w oryginalny karton. Pochodzi z Polskiej dystrybucji marki Master Grill & Party.

  PARAMETRY:
  WAGA: 8 kg
  POJEMNOŚĆ: 4,5 litra
  WYSOKOŚĆ: 43 cm
  Pokryty wewnątrz powłoką antyprzywierającą

  1 inny produkt w tej samej kategorii: